Charles Soule egy interjúban mesélt A Köztársaság Fénykora kiadási projekt kialakulásáról, céljairól, a szerzők különbözőségeiről, a történetvezetésről, saját regényéről és persze a Nihilről.
Január 5-én új korszak kezdődik a messzi-messzi galaxisban azzal, hogy megjelennek Charles Soule: Light of the Jedi és Justina Ireland: A Test of Courage című regényei, amelyek kétszáz évvel a Baljós árnyak előtt játszódó A Köztársaság Fénykora elnevezésű érában játszódnak majd. Az általunk már nagyon várt, egyelőre csak könyveket és képregényeket tartalmazó projekt kikristályosodásáról és regényéről Soule beszélt hosszabban a könyvekről ritkán író The Hollywood Reporternek.
A Köztársaság Fénykora kialakulása és célja
Soule elmondása szerint nagyon sokat dolgoztak a korábban Project Luminous néven is ismert projekten, amelynek első részleteiről világszinten mi rántottuk le a leplet először, később megírva azt is, információink mely elemei nem bizonyultak igaznak. Az író szerint természetesen a történeten dolgoztak a legtöbbet, de a folyamat során mindenről eszmét cseréltek. „Semmit sem söpörtünk le az asztalról, elképesztő volt. De az eddig fel nem használt ötletekről nem beszélnék, mert azokat eltettük a hátsó zsebeinkbe, hogy majd a jövőben felhasználhassuk azokat valamilyen Star Wars produktum – akár A Köztársaság Fénykorában, akár máshol – megírásakor” – fogalmazott Charles Soule.
Mint mondta, az alapvető kérdés, ami vezérelte őket, hogy mit szeretnének látni a Star Warsban. Ezzel kapcsolatban visszaidézte, hogy a Project Luminousban részt vevők első személyes találkozóján
a Lucasfilm felvázolta nekik, akkor éppen milyen produkciókban gondolkodtak. „Ez akkor és most is szigorúan titkosnak számít, de miután megtudtuk mindezt, csak arra tudtam gondolni, hogy »Oké, megcsináltuk!«
Az, hogy mindez a Skywalker Ranchen történt, szintén nem fájt. Szükségünk volt mindezen információkra, hogy tudjuk, mi készül éppen, de ettől függetlenül hihetetlen volt” – lelkesedett Soule. Az író szerint arra kaptak lehetőséget, hogy egy új fejezetet nyissanak a Star Wars történelmében, több különböző kiadó és médium segítségével. A célok között szerepelt továbbá, hogy
„mindenkinek szóljon, az átlagos rajongóktól azokig, akik tudják, mi volt a neve Jabba, a hutt unokatestvérének – ez Ziro lenne”
– emlegette az oldalunk nevét is adó karaktert Charles Soule. Mint mondta, autentikus Star Wars környezetet kívántak teremteni. Sok ötlet volt az asztalon, végül A Köztársaság Fénykora érájában kristályosodott ez ki, amely lehetőséget ad számukra arra, hogy némi kontinuitás is legyen az ismert Star Wars történetekkel – gondoljunk csak Yoda mester szereplésére –, de teljesen új dolgokat is be tudnak mutatni.
A szerzők és a történetvezetés
„A történet bizonyos elemeihez mindannyiunk ötleteit felhasználtuk” – mondta Charles Soule, aki arról is beszélt, hogy a Luminous Five, azaz a projektben egyelőre közreműködő öt író (Claudia Gray, Justina Ireland, Daniel José Older, Cavan Scott és maga Soule) mind nagyon különbözik, ami szerinte jó dolog, mert így igazán élő érát tudtak megalkotni. Hozzátette: „A Köztársaság Fénykora összes projektje különbözik – hisz a szerzőik világát tükrözik –, de mind részei a nagyobb történetnek”.
„Sosem csináltam még olyasmit, mint A Köztársaság Fénykora – írói szemszögből, a mértékén át a lehetőségeken és a téten keresztül egyedülálló, vad kaland ez”
– fogalmazott Charles Soule. Mint mondta, ugyan különálló éráról van szó, de mégis része a Star Wars nagy egészének, a sztorik pedig nyilvánvalóan hatnak mindarra, ami az ő történeteikben is megjelenik. A Köztársaság Fénykora alapgondolatához tartozik továbbá, hogy vannak olyan kulcsfontosságú események, amelyek a sztorimesélés során ugyanabban a pillanatban történnek minden produktumban. „Olyan ez, mint az első Halálcsillag az Egy új reményben látott felrobbanása, amelyet végtelen sok szemszögből nézve elmeséltek már az első film óta. Mindezek az események egy dokumentumban össze vannak gyűjtve, s a Light of the Jedi elején szereplő »Nagy Katasztrófa« csak egy ezek közül” – mondta az író. Arról, hogy mi is ez a katasztrófa, itt írtunk korábban:
Soule szerint ezek az események lehetőséget nyújtanak a szerzőknek arra, hogy megmutassák, milyen sokféle formája lehet a hősiességnek. Mint mondta, a Light of the Jedi c. regényében sok fénykardpárbaj lesz, de nem ez az egyetlen módja a problémák kezelésének, sőt, „nem kell az Erő ahhoz, hogy jó ember legyél”. Soule azt is elárulta, a regényében egyfajta szlogenként többször is szerepel, hogy „Mi vagyunk a Köztársaság”, s a Nagy Katasztrófa tökéletes módja szerinte annak, hogy reflektáljon erre az ideára.
A Light of the Jedi
A regényéről elárulta továbbá, hogy írói stílusában új dolgokat próbált ki, a tempó, a hangulatfokozás, a közbevágások és a titkok kiderülése terén kísérletezett. „A regény struktúrája is szokatlan, de ehhez a Star Wars filmekből merítettem ihletet. Ha tüzetesen megnézed A Birodalom visszavágot, az abban szereplő idővonal nem tűnik túl logikusnak, mégis működik. A Light of the Jedi is hasonlít hozzá ebből a szempontból, (…), de végül minden összeáll egy olyan befejezéssé, ami reményem szerint igazán ütős lesz az olvasóknak” – mondta Charles Soule. A regényt röviden így jellemezte:
„Egy katasztrófafilm, egy rejtély, valamint egy csapat – az idővel versenyt futó – összehangolt küldetésének ötvözete.”
A Nihil
Az interjú végén Charles Soule beszélt a korábban űrvikingekként is emlegetett Nihilről, arról a szervezetről, amely a történetek (első szakaszának?) gonoszai lesznek. Mint mondta, anarchikus fosztogatókról van szó, akik
„valamilyen különleges képességeik révén nagyon erősek és nagyon veszélyesek ebben az érában.”
Jó kérdés, mi ez a különleges képesség, korábbi információink szerint A Köztársaság Fénykorában három különböző szintű ellenfelekkel találják majd szembe magukat a jedik, „amelyek közül a legkomolyabbak amolyan ősgonoszok, sith istenségfélék, az informátorunk leírása szerint” – írtuk januárban.
Soule erről most nem beszélt, de arról igen, hogy igyekezett valóban félelmetes ellenfélként bemutatni a Nihil tagjait. „A gonoszok, akikhez hozzászotunk a Star Warsban, legalább rendelkeztek valamilyen lojalitással, ideológiával vagy saját szabályrendszerrel. A Nihil azonban nem, azt leszámítva persze, hogy végre akarják hajtani amit és amikor akarnak, és el akarnak pusztítani mindenkit, aki ellenzi a céljaikat”. Soule hozzátette:
„Mély és részletes történelemmel rendelkeznek, amiről sok minden kiderül majd a kiadási projektben. A Nihil és a céljaik az egyik legizgalmasabb dolog ebben az egészben”.