Hétfőn jelent meg a hír, hogy a Zynga egy teljesen új Star Wars játékot kezdett fejleszteni okostelefonra. A cég korábban a Star Wars: Commander játékon dolgozott, amelyet idén nyáron lekapcsoltak és azóta nem hallottunk újabb, a messzi-messzi galaxisban játszódó mobiljátékról. Mostanáig.
Olyan helyről érkezett a legújabb Star Wars-játék híre, ahonnan nem várnánk, pedig nem elhanyagolható a mobilos játékplatform. A Zynga az egyik legnagyobb szereplő az online közösségi és az mobiltelefonos játékok piacán. A szélesebb közönség leginkább a facebookos FarmVille, Zynga Poker vagy a Words With Friends játékaik után ismerheti. Korábban ők vették át a Star Wars: Commandert is – miután a Disney Interactive kiszállt a projektből –, és egészen idén júniusig támogatták a szoftvert. Most úgy tűnik, valamilyen teljesen új, a messzi-messzi galaxisban játszódó mobilos játékkal készülnek.
A vállalat még tavaly év elején nyitotta meg új stúdióját a texasi Austinban, amelyet Jeff Hickman és Matthew Hemby – mindketten játékipari veteránok – vezetnek. Számos különböző állást hirdetettek meg az új Star Wars projektjükre és jelenleg is az alkalmazottak felvételére koncentrálnak.
„Ezek a mobiljátékok a konzolos és PC-s társaikhoz nagyon hasonló grafikával, játékmenettel és rajongókkal rendelkeznek”
– fogalmazott Hickman a GamesBeatnek nyilatkozva. Hickman és a Zynga ügyvezető igazgatója, Frank Gibeau arról is beszélt, hogy Austin városa az egyik legjobb hely arra, hogy AAA videójátékot fejlesszenek. Meggyőződésük, hogy az itt található tehetséges szakemberek alkalmasak arra, hogy egy jó mobiljáték készüljön. Hickman egyébként a kapcsolatait is bevetné, ugyanis korábban az EA Mythic divízióját vezette és executive producer is volt a BioWare Austinnál, akik a Star Wars: The Old Republic MMO-t gondozzák.
A fejlesztésben közreműködik még a BossAlien csapata is. Ők a brit eredetű NaturalMotion divízióba tartoznak, amelyet 2017-ben vásárolt fel a Zynga 527 millió dolláros összegért. Érdekesség, hogy a saját gyártású Euphoria szoftverüket még a LucasArts is felhasználta a The Force Unleshedhez annak idején.
Ugyan a projekt központja Austinban van, a világ számos pontjáról alkalmaznak szakembereket. Az idei pandémiás helyzetre való tekintettel otthonról dolgoznak, távoli eléréssel.
A Zyngának egyébként már volt egy nagyobb, száznyolcvanfős stúdiója is Austinban, de volt, hogy egyszerre több projekten is dolgoztak párhuzamosan. A mostani csapat viszont kizárólag az új Star Wars mobiljátékon dolgozik majd.
„Felpörgött a stúdiónk, most minden virtuálisan zajlik. Összpontosítunk a Star Wars játékokra, amelyen együtt dolgozunk brightoni partnerünkkel, a BossAlien csapatával”
– mondta Hickman. Egyelőre nem közöltek semmi részletet a készülő játékról vagy annak műfajáról. A Zynga egyébként két éve írt alá egy több évre szóló licencmegállapodást a Disneyvel, amikor átvették a Star Wars: Commander támogatását.
A Disney és a Zynga mellett az EA is adott ki mobiljátékot. A Capital Games csapata már öt éve támogatja a Star Wars: Galaxy of Heroest mobilokra, amely egy sikeres RPG játék Androidon és iOS-en.
Reméljük a Zynga új játéka már a kánont is bővíteni fogja, mint a törölt Star Wars: Uprising.